Francouzština – kurzy francouzštiny

Francouzština stále patří mezi nejrozšířenější jazyky světa a její znalost zásadně zvyšuje možnost uplatnit se na trhu práce. Kurzy francouzštiny nabízí většina jazykových škol. Nejčastěji kurzy francouzštiny pro veřejnost, od začátečníků po pokročilé, kurzy francouzštiny pro firmy, ale i zcela specifické kurzy.

V následujícím přehledu jsme pro vás kurzy francouzštiny rozdělili do několika kategorií. Ty se od sebe vzájemně liší. Diametrálně jinak jsou pojaty přípravné kurzy francouzštiny a jinak třeba firemní výuka.

Kurzy francouzštiny – přehled

Mezi nejčastější kurzy francouzštiny patří:

  • Přípravné kurzy francouzštiny ať už na přijímačky na vysokou školu, ke státnicím nebo k jazykovým zkouškám. Jsou krátké, ale o to intenzívnější. Nemají za cíl naučit něco nového, jen zopakovat.
  • Firemní kurzy francouzštiny si sice neplatíte sami, ale šéf na druhou stranu bude chtít vidět výsledky. Výuka probíhá v menších skupinkách a střídá konverzaci s klasickými hodinami.
  • Individuální výuka francouzštiny je de facto individuální kurz jen pro vás. Lektor se přizpůsobí časem, intenzitou i objemem výuky. Navíc se nemusíte ohlížet na (ne)úspěchy ostatních studentů.
  • Specifické kurzy francouzštiny prohlubují znalosti v konkrétním oboru. Přibližují jeho slovní zásobu, terminologii, mají za cíl připravit vás na situace, které mohou nastat. Obvykle se částečně kryjí s firemní výukou.

Pokud vás zajímají konkrétní nabídky, podívejte se na přehled jazykových škol, které se specializují na kurzy francouzštiny.