Výuka francouzštiny – zajímavé odkazy a zdroje

Výuka francouzštiny není jednoduchá. Vždyť jen minulých časů je ve francouzštině šest! Silná fonetická redukce slova a systém pěti přízvuků dělá z výuky francouzštiny běh na dlouhou trať. Aby vám francouzština za chvíli nelezla krkem, připravili jsme pro vás přehled zajímavých odkazů, aby byla výuka francouzštiny o trochu jednodušší.

V následujícím přehledu tak najdete tipy na konkrétní jazykové stránky s online výukou, gramatické testy, které vám systém sám vyhodnotí nebo online slovník, který vám zase ušetří zdlouhavé listování tím papírovým. Najdete tu i tematickou slovní zásobu, poslechy a odkazy na burzy učebnic.

Kurz francouzštiny zdarma

Portál Lidé.cz nedávno rozjel velký projekt výuky jazyků. Jeho součástí je i rozsáhlý kurz francouzštiny pro všechny úrovně, který obsahuje přes 200 hodin interaktivní výuky.

Francouzština online

Portál Lidé.cz nedávno rozjel velký projekt výuky jazyků. Jeho součástí je i rozsáhlý kurz francouzštiny pro všechny úrovně, který obsahuje přes 200 hodin interaktivní výuky.

BBC French

Svou trochou do mlýna přispívá i mediální korporace BBC. Francouzštinu se tady můžete učit v jednotlivých lekcích, které obsahují poslechy, gramatická cvičení i tematikou slovní zásobu.

České učebnice gramatiky

Pokud si nevíte rady, jaká učebnice by byla nejlepší, mrkněte na tyto stránky. Učebnice jsou tu seřazeny přehledně včetně cen a recenzí, díky filtru můžete zadávat nejrůznější kritéria.

Français Interactif

Tento portál už je určený těm, kteří francouzštinu alespoň trochu ovládají. Celý je totiž ve francouzštině. Na druhou stranu ale oceníte videa a poslechy připravené rodilými mluvčími.

DELF DALF

Pokud vás čeká jazyková zkouška, pak mrkněte sem. Jsou tady materiály, které se v minulosti objevily u zkoušek DELF a DALF a odpovědi můžete zapisovat i do oficiálních formulářů.

Fast Track

Na anglicky psaných stránkách můžete za pomoci interaktivního programu otestovat, jestli se zvládnete domluvit v základních situacích, které mhou nastat.

Phonetique!

Nezvládáte těžkou francouzskou výslovnost? Na těchto stránkách si ji můžete procvičit. Navíc jsou tady ukázky namluvené rodilými mluvčími.