Francouzština – přehled jazykových škol

Jazykovek je na trhu ohromné množství a vyplatí se zjistit si na ně reference. Ne vždy je výborně vypadající internetová prezentace zárukou kvalitní výuky, která vám něco dá. Proto si od známých nebo na internetu zjistěte, jaké kdo má s konkrétní jazykovou školou zkušenosti. Přeci jen – ceny kurzů nejsou úplně zanedbatelné a vyhodit z okna několik tisíc za zbytečný kurz, by byla škoda.

Níže jsme pro vás připravili přehled několika jazykový škol.

London Institute

Jazyková škola London Institute nabízí možnost docházet na kurzy francouzštiny jednou nebo dvakrát týdně ve večerních hodinách. Výuka probíhá kousek od náměstí Republiky.

Jazyková škola Elvis

Jazykovka Elvis nabízí firemní výuku francouzštiny. Buď v sídle školy, nebo přímo ve firmě – pro začátečníky, pokročilé, nebo pro ty, co se chtějí zlepšit „jen“ v konverzaci.

Glossa

Kurzy francouzštiny pro veřejnost nabízí i jazyková škola Glossa. Předtím, než si kurz zapíšete, můžete na jejích stránkách projít online rozřazovacím testem a zapsat si kurz podle dosaženého výsledku.

Caledonian School

Kromě klasických obecných kurzů od začátečníků po pokročilé nabízí tato jazyková škola i konverzační klub nebo kurzy určené pro přípravu na jazykové zkoušky DELF a DALF.

Tutor

Tutor se zaměřuje převážně na přípravné jazykové kurzy na vysoké školy. V nabídce má ale i konverzační klub nebo hodiny obecné francouzštiny.

Jazyková škola JIPKA

Velkým hráčem na poli jazykových škol je jazyková škola JIPKA. Kromě nepřeberné nabídky jazykových kurzů nabízí i filmový klub – filmy v původním znění a s přítomností lektora.

Prague Institute

Jazyková škola Prague Institute nabízí kromě angličtiny, španělštiny a němčiny i výuku francouzštiny.Docházet je možné i na hodiny konverzace s rodilým mluvčím.

Polyglot

Jazyková škola má dvě pobočky v Praze na Karlově náměstí na Praze 4. Nabízí dopolední intenzívní jazykový kurz. Navštěvovat ho můžete třikrát týdně po dobu deseti týdnů.

Lingua Sandy

Kromě klasických kurzů můžete v této jazykovce absolvovat intenzívní osmidenní kurz, nebo na hodiny zapsat své děti. Nabízejí tady totiž výuku francouzštiny už pro děti od 4 let.

Bohemia Institut

Když vás nepřijali na vysokou školu, můžete se rok věnovat intenzívní výuce jazyka. Roční pomaturitní studium nabízí i Bohemia Institut. Kromě toho tady běží i klasické kurzy francouzštiny.

Pokud jste náturou spíše samouk, podívejte se na přehled zajímavých stránek a odkazů, kde najdete spoustu tipů, kde na internetu hledat tak, abyste našli, co potřebujete.